Drømmer du om at få farvet de triste køkkenlåger eller en billig hækklipning? Eller mangler du en ekstra skilling, og er du en handy-person? Så se med her.
På Handyhand kan du kvit og frit slå dine projekter og opgaver op, og få kontakt til dem der kan opfylde dine ønsker - Og du kan ligeledes gratis byde ind på at løse nogle af de mange opgaver.
Her er et udsnit af nogle af de mange “Handyhandere” som tilbyder deres hjælp til opgaver i Vallensbæk:
-
Chris R.
Fra Vallensbæk
Struktør, jordbeton, nedrivning. Alt indenfor grønt og gråt anlæg. Alt havearbejde. Hænge alt op i ... -
Nicolai G.
Fra Vallensbæk
-
HusHyggeHave .
Fra Vallensbæk
Vi er meget fleksible i forhold til opgavens omfang. Jeg tilbyder min arbejdskraft til en fornufti...
Uanset om du søger inspiration til at få lettet hverdagen, dit drømmeprojekt eller du har lyst til at tjene en ekstra skilling på at udføre nogle af opgaverne, så er her til inspiration et udsnit af de opgaver der er opslået i nærheden:
Johnny R., Annette D. og John M. søger hjælp til husopgaver i Vallensbæk
-
Anskaf og udskift ca 20 gule mursten samt rep af fuger på 1 plans hud
Fra Johnny R. (Vallensbæk)
Se opgave beskrivelsen Har nogle mursten der er ødelagt af lamper der er taget ned -
Ophæng af 2 spisebordslamper, opsæt af 1 tv væg. arm. En skruehane til opvaskemaskinen er “kalket” til så tager ikke vand ind, ny buskrydder skal samles, Rullegardin hænges op.
Fra Annette D. (Vallensbæk)
2 nye lamper skal sættes op i gips loft de skal sidde i samme højde over spisebord, ledning er truk... -
Påføring af træbeskyttelse på udvendigt træværket parcelhus
Fra John M. (Vallensbæk)
Gavlenderne på mit hus, har træbeklædning i trekanten Dette skal slibes let, og påføres ny træbesky...
Kewin P., Maryam A. og Kim S. søger hjælp til haveopgaver i Vallensbæk
-
Klip af hæk og fjerne ukrudt i have
Fra Kewin P. (Vallensbæk)
Klip af hæk. Luge ukrudt ved hæk, i bede og mellem fliser. Jeg har selv elektrisk hækkeklipper og ... -
Fjernelse af ukrudt i haven
Fra Maryam A. (Vallensbæk)
Vi har en del buske og beder samt træer som vi ønsker at få fjernet. -
25 m2 fliser
Fra Kim S. (Vallensbæk)
Opgavebeskrivelse: Etablering af flisebelægning til drivhus Areal: 25 m² Fliser: 40 x 40 cm Vigtig...
Kim B., Niels A. og Inger C. søger hjælp til diverse opgaver i Vallensbæk
-
Græsslåmaskine starter ikke efter vinter
Fra Kim B. (Vallensbæk)
Vores græsslåmaskine starter ikke efter vinteren. Der er frisk benzin på. Vi kan trække den igang m... -
Plæneklipper service , evt rep..
Fra Niels A. (Vallensbæk)
Min plæneklipper vil ikke starte og skal også have et service når den starter. Den er på benzin. De... -
Hjælp til opvarmning anretning af mad fra Gaudium.
Fra Inger C. (Vallensbæk)
Opgaven starter kl.11.30 og sluttede kl. 15.30. Vi har hyret 2 unge piger til at hjælpe til med fes...